vācu

Stimme. Schon nach wenigen Wochen kann das Kind die Stimme seiner Mutter von der Stimme anderer Personen seiner Umgebung unterscheiden. Es merkt, dass die Stimme der Personen, die es umgeben eine wichtige Bedeutung hat und es lernt seine Aufmerksamkeit auf sie zu richten auch wenn andere Klänge an sein Ohr dringen. Diese Fähigkeit, bei einem momentan wichtigen Reiz verweilen zu kön- nen, ist für die Sprachentwicklung äußerst bedeu- tungsvoll. Sie ist ausschlaggebend für das wirkliche Aufnehmen eines Wortes. Der Erwachsene tritt somit von Anfang an in einen Dialog mit dem Säugling. In den vielen gemeinsamen Alltagssituationen wie z.B. Füttern und Baden gibt es viele Gelegenheiten mit dem Säugling zu sprechen. Wenn wir miteinander reden, „sprechen“ wir sowohl mit Worten als auch mit unserem Körper. In der Kör- perhaltung, Gestik, Mimik oder Lautstärke, im Augen- ausdruck oder Stimmklang spiegelt sich ein Teil unse- res emotionalen Erlebens, wir drücken aus, in welcher Stimmung wir uns befinden. Die Körpersprache ist das älteste und universellste Kommunikationsmittel. Schon Säuglinge beherr- schen sie: Sie verziehen das Gesicht vor Schmerz, Kummer oder Freude und drücken Mithilfe ihrer Körpersprache ihre Gefühle aus.

latviešu

Balss. Jau pēc dažām nedēļām bērns var atšķirt mātes balsi no citu apkārtējo cilvēku balss. Tas saprot, ka apkārtējo cilvēku balsij ir svarīga nozīme, un tā iemācās koncentrēt savu uzmanību uz to arī tad, kad citas skaņas sasniedz ausi. Šī spēja kavēties īslaicīgi svarīgā stimulā ir ārkārtīgi svarīga valodas attīstībai. Tas ir izšķiroši faktiskai vārda ierakstīšanai. Tādējādi pieaugušais no paša sākuma nonāk dialogā ar zīdaini. Daudzās ikdienas situācijās, piemēram, barošana un peldēšanās, ir daudz iespēju sarunāties ar zīdaini. Runājot savā starpā, mēs “runājam” gan ar vārdiem, gan ar savu ķermeni. Daļa mūsu emocionālās pieredzes atspoguļojas mūsu stājā, žestos, sejas izteiksmē vai skaļumā, acu izteiksmē vai balsu skaņā; mēs paužam noskaņojumu, kādā esam. Ķermeņa valoda ir vecākais un universālākais saziņas līdzeklis. Pat zīdaiņi to var izdarīt: viņi sāpēs, bēdās vai priekā grimasē un izmanto ķermeņa valodu, lai izteiktu savas jūtas.

Pakalpojumu sniegšanas noteikumi

Pārliecinieties, ka ievērojat tulkojamo tekstu rakstiskos noteikumus un valodas. Viena no svarīgākajām lietām, kas lietotājiem būtu jāpatur prātā, izmantojot Tulkotajs.com tulkošanas sistēmu, ir tā, ka tulkošanā izmantotie vārdi un teksti tiek glabāti datu bāzē un dalīti ar citiem lietotājiem vietnes saturā. Šī iemesla dēļ mēs lūdzam jūs apzināties šo problēmu tulkošanas procesā. Ja nevēlaties, lai jūsu tulkojumi tiktu publicēti vietnes saturā, lūdzu, sazinieties ar → "Saziņai" pa e-pastu. Tiklīdz attiecīgie teksti tiks noņemti no vietnes satura.


Konfidencialitātes politika

Trešo pušu pakalpojumu sniedzēji, tostarp Google, izmanto sīkfailus, lai nodrošinātu reklāmu rādīšanu, ņemot vērā lietotāja iepriekšējos jūsu vietnes vai citu vietņu apmeklējumus. Izmantojot reklāmu sīkfailu, uzņēmums Google un tā partneri var rādīt reklāmas jūsu lietotājiem, pamatojoties uz viņu veikto jūsu vietnes un/vai citu interneta vietņu apmeklējumu. Lietotāji var atteikties no personalizētās reklamēšanas, apmeklējot reklāmu iestatījumu lapu. (Varat arī piedāvāt lietotājiem atteikties no personalizētajā reklamēšanā izmantotajiem trešo pušu pakalpojumu sniedzēju sīkfailiem, apmeklējot vietni www.aboutads.info.)